Tel: 666 080 111
Email: psychologseksuolog@interia.pl
Otwarcie Gabinetu w ChrzanowieO mnieGdzie kupić książeczkę?

Otwarcie Gabinetu w Chrzanowie

Przyjdź na otwarcie 28 marca 2018! W programie pogadanki dla rodziców, poczęstunek i niespodzianka gratis!

Więcej

O mnie

Dowiedz się kim jestem! Mam wieloletnie doświadczenie jako psycholog oraz seksuolog.

Więcej

Gdzie kupić książeczkę?

Mądra edukacja to podstawa! Moją książeczkę zakupisz w gabinecie w Chrzanowie.

Więcej

Lalki anatomiczne

Dziecko pyta Cię o różnice w budowie między kobietą a mężczyzną, a Ty nie wiesz w jaki sposób możesz mu wytłumaczyć, jak wyglądają piersi, penis, pochwa, owłosienie łonowe, którą dziurką wychodzi dziecko podczas porodu, a którą wychodzi kupa?

Lalki anatomiczne zostały wykonane na podstawie mojego pomysłu przez panią Juliannę Biedroń z Pracowni Talala, po to by dziecko podczas zabawy w moim gabinecie miało możliwość uczenia się różnic anatomicznych.

Lalka anatomiczna pozwala wykształcić w dziecku pozytywny stosunek do własnej cielesności. Między 3. a 5. rokiem życia pojawia się u dziecka zabawa w naśladowanie ról życiowych dorosłych. Stanowi ona część normalnego rozwoju dziecka. Dziecko chcąc poznać swoje ciało przejawia różnego rodzaju zachowania o charakterze seksualnym, do których można zaliczyć m.in.: zabawę w doktora, dom, mamę i tatę, szpital, okazywanie zainteresowania różnicami w budowie fizycznej chłopców i dziewczynek, wchodzenie do toalety z innymi dziećmi.

Lalka anatomiczna będzie bardzo pomocna w uczeniu się o swojej płciowości.

Dzięki lalce anatomicznej można również uchronić dziecko przed wykorzystaniem seksualnym. Przy okazji zabawy można przekazać dziecku informacje, że zdarzają się osoby wydające się na miłe, a które chcą zrobić dziecku krzywdę. Dzięki poznaniu intymnych części ciała możemy poinformować dziecko, że nie wolno pozwolić się dotykać innym w tych miejscach, a więc zainicjować rozmowę o przekraczaniu granic fizycznych, a także o tym, że w takim przypadku należy natychmiast zawiadomić rodzica, opiekuna, panią w przedszkolu, szkole.

Dziecko wyedukowane ma większe szanse zareagować, dlatego rola lalek może być bardzo wartościowa.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress